آموزش رایگان حسابداری

آموزش رایگان حسابداری

حسابداری چیست ؟ همیشه اولین قدم برای آشنایی با یک موضوع یا مبحث خاص ، جست و جو و کنجکاوی در تعریف آن مبحث است . اگر به تعریف یک واژه تسلط داشته باشیم مطمئناً درک مفهومی و دقیقی نسبت به آن موضوع پیدا خواهیم کرد . موضوع حسابداری هم مانند مابقی موضوعات از همین قاعده پیروی میکند .

این سوال و سوالاتی از این قبیل ممکن است بعضاً از حسابداران و کسانی که در واحد مالی مجموعه ای فعالیت دارند پرسیده ‏شود. احتمالاً پاسخی که آن فرد در ذهن خود دارد به دوران تحصیل او برمیگردد که مطمئنا پاسخ دقیق و جامعی هم نخواهد بود .

به جرآت میتوان گفت که درک حرفه ی حسابداری در تعریف آن نهفته است . یعنی اگر تعریف دقیقی راجع به این واژه داشته باشیم با دیدگاه باز تر و مشرف تر وارد این حرفه میشویم یا شاید این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم.

یادگیری تعریف و مفهوم حسابداری صرفاً مختص حسابداران یا دانشجویان این رشته نیست و از آنجایی که به حسابداری زبان تجارت نیز میگویند پس حتی بر صاحبین کسب و کار هم واجب است  که با این حرفه آشنایی داشته باشند .

در سایت حسابدانان و در قالب این مقاله در مرحله اول به سراغ یک تعریف علمی و جامع از حسابداری می رویم و در مرحله‌ی بعد هر کدام از واژه های این تعریف را به صورت جداگانه مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد تا به ذهنیت و درک درست و دقیقی از حسابداری دست پیدا کنیم .